Nasze ubezpieczenie AXA Pomoc podatkowa została produktem miesiąca Gazety Ubezpieczeniowej.
W uzasadnieniu napisano, że nagroda została przyznana „za dostrzeżenie potencjału ubezpieczeniowego rosnącej liczby obowiązków podatkowych nakładanych na przedsiębiorstwa i szybką reakcję na zidentyfikowane zjawisko”.

W ostatnim czasie tematyka ubezpieczeń podatkowych dla firm stała się bardzo gorąca. Wiąże się to z zachodzącymi na rynku zmianami, tym, że państwo nakłada na firmy coraz więcej obowiązków podatkowych, coraz bardziej skomplikowanych i niejasnych.

Nasza polisa, przygotowana we współpracy z EY, firmą od lat w rankingu Dziennika Gazeta Prawna uznawaną za najlepszego doradcę w kategorii spory podatkowe, stanowi odpowiedź na pojawiające się na rynku wyzwania.

Zdaniem Piotra Wójcika, Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń OC AXA, firmy nie powinny wystawiać się na niepotrzebne ryzyko „Uważamy, że ryzyko fiskalne firmy to po prostu jedno z wielu zagrożeń, na które wystawione jest przedsiębiorstwo, podobnie jak np. ryzyko pożaru linii produkcyjnej. O ile samo płacenie podatków związane jest z istotą prowadzenia biznesu, to już nieprzewidziane skutki kontroli celnej i skarbowej są czymś, czego należy unikać. Najlepiej przygotowując się zawczasu. Istnieje wiele ryzyk, których konsekwencje niosą dla firmy zagrożenie i których nie da się całkowicie wyeliminować. Należą do nich błędy w rozliczeniach podatkowych”.

Więcej: Wszyscy wyróżnieni w styczniu przez Gazetę Ubezpieczeniową >>

Ostatnie wpisy

5 kwietnia 2023

Zapraszamy do obejrzenia materiału z webinarium, podczas którego nasi eksperci opowiadali o rozwoju ubezpieczeń podatkowych, oraz o naszych doświadczeniach w minimalizowaniu ryzyka podatkowego przedsiębiorstw.

4 kwietnia 2023

Jest nam bardzo miło, że EY – nasz Partner w projekcie Strefa bezpieczeństwa, po raz kolejny  potwierdził swój status bezkonkurencyjnie największej firmy doradztwa podatkowo-prawnego w Polsce.

21 marca 2023

#UBEZPIECZENIA PODATKOWE – doświadczenia rynkowe. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne webinarium, podczas którego nasi eksperci uporządkują i w praktyczny sposób omówią najważniejsze zagadnienia związane z ubezpieczeniami podatkowymi, a także przedstawią analizę przypadków.