AXA Pomoc podatkowa - produktem stycznia Gazety Ubezpieczeniowej


Nasze ubezpieczenie AXA Pomoc podatkowa została produktem miesiąca Gazety Ubezpieczeniowej.


W uzasadnieniu napisano, że nagroda została przyznana "za dostrzeżenie potencjału ubezpieczeniowego rosnącej liczby obowiązków podatkowych nakładanych na przedsiębiorstwa i szybką reakcję na zidentyfikowane zjawisko".


W ostatnim czasie tematyka ubezpieczeń podatkowych dla firm stała się bardzo gorąca. Wiąże się to z zachodzącymi na rynku zmianami, tym, że państwo nakłada na firmy coraz więcej obowiązków podatkowych, coraz bardziej skomplikowanych i niejasnych.


Nasza polisa, przygotowana we współpracy z EY, firmą od lat w rankingu Dziennika Gazeta Prawna uznawaną za najlepszego doradcę w kategorii spory podatkowe, stanowi odpowiedź na pojawiające się na rynku wyzwania.

Zdaniem Piotra Wójcika, Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń OC AXA, firmy nie powinny wystawiać się na niepotrzebne ryzyko „Uważamy, że ryzyko fiskalne firmy to po prostu jedno z wielu zagrożeń, na które wystawione jest przedsiębiorstwo, podobnie jak np. ryzyko pożaru linii produkcyjnej. O ile samo płacenie podatków związane jest z istotą prowadzenia biznesu, to już nieprzewidziane skutki kontroli celnej i skarbowej są czymś, czego należy unikać. Najlepiej przygotowując się zawczasu. Istnieje wiele ryzyk, których konsekwencje niosą dla firmy zagrożenie i których nie da się całkowicie wyeliminować. Należą do nich błędy w rozliczeniach podatkowych”.


Wszyscy wyróżnieni w styczniu przez Gazetę Ubezpieczeniową >>.

KONTAKT

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami. Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania >>

 

All right reserved: CR21 Sp.zo.o.

KIM JESTEŚMY

 

Strefa Bezpieczeństwa to wspólny projekt AXA, EY i CR 21 mający na celu zwiększenia podatkowego bezpieczeństwa firm >>