Czy MDR-y dotyczą także Ciebie?

Czy jesteś pewny, że MDR-y Ciebie nie dotyczą? Wbrew pozorom warto to sprawdzić.


Obowiązek zgłaszania do administracji skarbowej schematów podatkowych (czyli właśnie MDR-ów) nie dotyczy tylko korporacji i doradców podatkowych. Może mu podlegać zwykły przedsiębiorca, a nawet jego pracownicy.


Co więcej schemat podatkowy jest pojęciem bardzo szerokim, znacznie szerszym niż korzyść podatkowa bowiem schemat może występować również w sytuacjach w których firma nie osiąga takich korzyści.


Ustawa na temat MDR-ów jest niezwykle skomplikowana. Prawnicy interpretują ją w na różne sposoby więc trudno dziwić się, że ogromne wątpliwości mają także przedsiębiorcy.Według badań zrealizowanych dla AXA w ramach Bezpiecznego Podatnika, aż trzy czwarte firm nie ma pewności czy czynność jest schematem podatkowym i czy w związku z tym należy ją zgłaszać, a 80% badanych narzeka na niejasność przepisów dotyczących MDR. To odsetek bardzo wysoki nawet na tle powszechnie złej oceny jakości polskiego systemu podatkowego.


Tymczasem grono osób, których MDR-y dotyczą jest bardzo szerokie, a odpowiedzialność za uchybienia bardzo surowa. Warto więc jak najszybciej zainteresować się tematem.


Dobra wiadomość jest taka, że już dziś można zmniejszyć zagrożenie firmy i osób odpowiedzialnych w zakresie MDR.


W ramach Strefy Bezpieczeństwa AXA we współpracy z EY - firmą, która od lat wybierana jest jako najlepszy w Polsce doradca w kategorii spory podatkowe, stworzyła ubezpieczenie AXA Pomoc podatkowa, które uzupełnione o indywidualne ubezpieczenia dla osób zagrożonych karami, w znaczący sposób zmniejsza ryzyko związane z MDR-ami.


Jeśli chcesz dowiedzieć się Więcej>> zapraszamy


KONTAKT

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami. Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania >>

 

All right reserved: CR21 Sp.zo.o.

KIM JESTEŚMY

 

Strefa Bezpieczeństwa to wspólny projekt AXA, EY i CR 21 mający na celu zwiększenia podatkowego bezpieczeństwa firm >>